BADANIE

Usługi

CENNIK – PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO
Zobacz opis >
CENNIK – Poradnia gastroenterologiczna dla dzieci
Zobacz opis >
CENNIK – Poradnia chirurgii naczyniowej
Zobacz opis >
CENNIK – UROLOGICZNA
Zobacz opis >
KONSULTACJA PRELUKSACYJNA

Konsultacja preluksacyjna to wizyta na, której przeprowadzone zostaje badanie przesiewowe u niemowląt w celu wykrycia rozwojowej dysplazji stawów biodrowych a w przypadku wykrycia wady wdraża odpowiednie leczenie.

Zobacz opis >
KONSULTACJA REUMATOLOGICZNA

Reumatolog zajmuje się diagnostyką, leczeniem oraz profilaktyką schorzeń reumatycznych, kości stawów i chorób zapalnych tkanki łącznej. W obszarze leczenia lekarza reumatologa znajdują się takie choroby jak reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, zwyrodnienie stawów, osteoporoza, dna moczanowa, sarkoidoza, fibromialgia, toczeń rumieniowaty układowy czy gorączka reumatyczna.

Zobacz opis >
KONSULTACJA UROLOGICZNA

Urologia jest gałęzią chirurgii, która zajmuje się chorobami układu moczowo-płciowego. Układ ten odpowiada przede wszystkim za pozbywanie się z organizmu wody oraz zbędnych substancji poprzez produkcję i wydalanie moczu.

Zobacz opis >
UROFLOWMETRIA

Badanie uroflowmetryczne inaczej nazywamy cewkowym badaniem moczu. Celem uroflowmetrii jest ocena fizjologii mięśni odpowiedzialnych za oddawanie moczu, jak również diagnostyka ewentualnych nieprawidłowości w koordynacji pomiędzy zwieraczem cewki a wypieraczem pęcherza.

Zobacz opis >
PRACOWNIE USG

Badanie ultrasonograficzne (USG) wykonywane jest przy pomocy ultrasonografu. Umożliwia uwidocznienie struktur wewnątrz ciała bez ich uszkodzenia dzięki wykorzystaniu specjalnej sondy, którą lekarz przesuwa po badanej okolicy ciała. Wysyła ona fale ultradźwiękowe, które przenikają przez tkanki i częściowo się od nich odbijają. Powracające fale są odbierane przez sondę, a następnie przetwarzane przez komputer. W efekcie na monitorze pojawia się obraz, który zmienia się w czasie rzeczywistym podczas przesuwania sondy. Jeżeli lekarz uzna to za wskazane, może zatrzymać obraz w trakcie badania i wykonać niezbędne pomiary. Ma także możliwość drukowania zdjęć.

Zobacz opis >
USG GINEKOLOGICZNE

USG ginekologiczne jest badaniem wykonywanym przez specjalistów ginekologii i położnictwa zarówno w ciąży, jak i bez ciąży, celem oceny narządów rodnych oraz wykrycia wielu ewentualnych patologii, w tym także schorzeń nowotworowych narządów rodnych.
USG ginekologiczne obejmuje badania:
– USG przezpochwowe
– USG piersi
– USG prenatalne, które jest wykonywane w ciąży.
Badanie to pozwala wykryć wiele patologii już na wczesnym etapie, w którym inne objawy są niezauważalne. Optymalnym czasem na wykonanie badania jest okres pomiędzy 5. a 10. dniem cyklu.

Zobacz opis >
USG JAMY BRZUSZNEJ

USG jamy brzusznej to badanie całkowicie bezpieczne, bezbolesne oraz nieinwazyjne. Wykonuje się je u osób dorosłych, dzieci jak również noworodków. USG brzucha jest badaniem wstępnym, może towarzyszyć mu badanie palpacyjne, bardzo często na jego podstawie lekarz podejmuje decyzję o wykonaniu rezonansu magnetycznego czy tomografii komputerowej w ramach rozszerzenia diagnostyki.

Zobacz opis >
USG NADGARSTKA

USG nadgarstka służy przede wszystkim do diagnostyki obrzęków, zapaleń, bólów oraz zaburzeń czucia ręki. Umożliwia również zdiagnozowanie uszkodzeń więzadłowo-torebkowych i pourazowych. Badanie jest bezbolesne i nieinwazyjne.

Zobacz opis >
USG PIERSI

USG piersi to metoda obrazowa, stosowana w profilaktyce raka piersi, stosowana w diagnostyce nowotworowej, która pozwala wykluczyć zmiany łagodne i złośliwe u kobiet. USG piersi jest bezbolesne i szybkie.

Zobacz opis >
USG PRZEZCIEMIĄCZKOWE

USG przezciemiączkowe to badanie, które najczęściej wykonuje się u wcześniaków i dzieci z bardzo niską wagą urodzeniową, które umożliwia obejrzenie wnętrza czaszki.

Zobacz opis >
USG STAWÓW BIODROWYCH

USG stawów biodrowych to bezinwazyjne, bezpieczne i bezbolesne badanie, pozwalające na zobrazowanie tkanek miekkich, budujących i otaczających staw biodrowy.

Zobacz opis >
USG STAWU KOLANOWEGO

USG stawu kolanowego to bezinwazyjne, bezpieczne i bezbolesne badanie, pozwalające na zobrazowanie tkanek miekkich, budujących i otaczających staw kolanowy.

Zobacz opis >
USG STAWU ŁOKCIOWEGO

USG stawu skokowego to bezinwazyjne, bezpieczne i bezbolesne badanie, pozwalające na zobrazowanie tkanek miekkich, budujących i otaczających staw łokciowy.

Zobacz opis >
USG STAWU SKOKOWEGO

USG stawu skokowego to bezinwazyjne, bezpieczne i bezbolesne badanie, pozwalające na zobrazowanie tkanek miekkich, budujących i otaczających staw skokowy.

Zobacz opis >
USG SUTKA

USG sutka to metoda obrazowa, stosowana w profilaktyce raka pierski, stosowana w diagnostyce nowotworowej. Badanie to przeprowadza się zarówno u kobiet jak i mężczyzn.

Zobacz opis >
USG TARCZYCY

USG tarczycy to badanie wykonywane za pomocą urządzenia o nazwie ultrasonograf. Na podstawie USG można ocenić rozmiary tarczycy i przytarczyc, stan tych gruczołów oraz ich strukturę.

Zobacz opis >
USG TĘTNIC NÓG 1 NOGI

USG Doppler to badanie, które służy do oceny stanu żył i tętnic.

Zobacz opis >
USG TĘTNIC NÓG 2 NOGI

USG Doppler to badanie, które służy do oceny stanu żył i tętnic.

Zobacz opis >
USG DOPPLER ŻYŁ NÓG 1 NOGI

USG Doppler to nieinwazyjna metoda diagnostyczna, która umożliwia obrazowanie przepływu krwi w naczyniach krwionośnych i ocenę prędkości przepływu w tętnicach i żyłach nóg. W badaniu wykorzystuje się fale ultradźwiękowe, które po odbiciu od krwi generują charakterystyczny sygnał Dopplera. Dzięki temu można analizować krążenie krwi w czasie rzeczywistym, a także identyfikować potencjalne nieprawidłowości.

Zobacz opis >
USG DOPPLER ŻYŁ NÓG 2 NOGI

USG Doppler to nieinwazyjna metoda diagnostyczna, która umożliwia obrazowanie przepływu krwi w naczyniach krwionośnych i ocenę prędkości przepływu w tętnicach i żyłach nóg. W badaniu wykorzystuje się fale ultradźwiękowe, które po odbiciu od krwi generują charakterystyczny sygnał Dopplera. Dzięki temu można analizować krążenie krwi w czasie rzeczywistym, a także identyfikować potencjalne nieprawidłowości.

Zobacz opis >
USG TĘTNIC SZYJNYCH

USG tętnic szyjnych to badanie obrazowe, które pozwala na ocenę stanu tętnic szyjnych i ich drożności. Badanie wykorzystuje technikę dopplerowską oraz ultradźwięki, które określają kierunek i prędkość przepływu krwi w naczyniach. USG tętnic szyjnych służy do oceny stopnia zwężenia tętnic szyjnych.

Zobacz opis >
USG WĘZŁÓW CHŁONNYCH

Ultrasonografia węzłów chłonnych jest jednym z najdokładniejszych i najczęściej stosowanych badań, które pozwalają na wykrycie zmian zachodzących w obszarze węzłów chłonnych. Zwykle wykonuje się badanie węzłów pachowych, szyjnych, wewnątrzbrzusznych oraz pachwinowych. Podczas USG bada się zarówno węzły leżące blisko pod skórą, jak i te położone głębiej, dzięki czemu można przeprowadzić dokładną diagnostykę.

Zobacz opis >
USG PENISA

Ultrasonografia prącia jest badaniem nieinwazyjnym, używanym do oceny urazów penisa, dzięki któremu istnieje możliwość szybkiej oceny charakteru urazu co wpływa na podjęcie decyzji w sprawie leczenia

Zobacz opis >
MAMMOTOMIA

Mammotomia (inaczej biopsja mammotomiczna piersi) jest to najnowocześniejsza metoda precyzyjnej diagnostyki zmian, które są zlokalizowane w obrębie gruczołu piersiowego u kobiet w różnym wieku. Stosowana jest również do usuwania małych zmian w całości wraz z bezpiecznym marginesem. Mammotomia to badanie pozwalające przeprowadzić diagnostykę jak również wdrożyć leczenie zmian wykrytych w obrębie piersi.

Zobacz opis >
KONSULTACJA PSYCHOLOGICZNA

Konsultacja psychologiczna to krótkoterminowa forma pomocy, która na podstawie odbytych z nią rozmów służy postawieniu diagnozy, czyli określeniu, z jakimi dokładnie problemami mierzy się dana osoba. Zadaniem psychologa jest jednak nie tylko wykrycie źródeł złego stanu psychicznego pacjenta, ale również zaproponowaniu rozwiązania, które mogłoby mu pomóc. Pacjent może więc uzyskać informacje o swoim stanie zdrowotnym, a także konkretne wskazówki dotyczące swojego życia osobistego lub zawodowego.

Zobacz opis >
TESTY PSYCHOLOGICZNE BENTONA

Test psychologiczny Bentona jest narzędziem diagnostycznym, którego używa się do oceny pamięci wzrokowej oraz zdolności percepcyjno-motorycznych.

Zobacz opis >
TESTY INTELIGENCJI

Test inteligencji jest narzędziem diagnostycznym, który służy do oceny zdolności poznawczych i intelektualnych osób.

Zobacz opis >
POZ

Poradnia POZ to miejsce, w którym pacjenci otrzymują podstawowe świadczenia medyczne. Jest to pierwszy punkt kontaktu z lekarzem POZ, który kieruje całym procesem leczenia. Podstawowa opieka zdrowotna przysługuje każdrmu, kto jest ubezpieczony na NFZ.

Zobacz opis >
EKG SPOCZYNKOWE

EKG spoczynkowe, inaczej elektrokardiografia, jest zapisem elektrycznej czynności serca. Za jego pomocą możemy wykryć zaburzenia rytmu serca niedokrwienie mięśnia sercowego, jego przerost, ,,świeży” lub przebyty zawał serca .

Zobacz opis >
POMIAR CTK (CIŚNIENIA)

Pomiar ciśnienia tętniczego krwi jest ważnym elementem monitorowania zdrowia. Ciśnienie tętnicze to nacisk, jaki krew wywiera na ścianki tętnic. Składa się z dwóch wartości: ciśnienia skurczowego (górnego) i ciśnienia rozkurczowego (dolnego).

Zobacz opis >
POMIAR CUKRU (GLUKOMETREM)

Pomiar cukru we krwi za pomocą glukometru to rutynowe badanie, które pozwala określić stężenie glukozy (cukru) we krwi.

Zobacz opis >
POMIAR TEMPERATURY

Pomiar temperatury to proces określania aktualnej temperatury ciała.

Zobacz opis >
PORADA LAKTACYJNA

Porada laktacyjna to spotkanie ze specjalistą, który zbiera szczegółowy wywiad. Przeprowadza badanie dziecka, w tym jego jamy ustnej i umiejętności ssania, badanie mamy, obserwację aktu karmienia, ocenę skuteczności karmienia i poziomu laktacji. Podczas spotkania stawia diagnoze, ustala terapię i udzielenie wsparcia mamie w trudnej sytuacji. Celem takiego spotkania laktacyjnego jest najlepszym wsparciem dla kobiet mających problemy z laktacją.

Zobacz opis >
BIOCENOZA POCHWY

Biocenoza pochwy, czyli tak zwane badanie czystości pochwy to metoda diagnostyczna umożliwiająca stwierdzenie obecności chorobotwórczych drobnoustrojów – bakterii lub grzybów. Badanie to wykonywane jest rutynowo u kobiet w ciąży, a także przy podejrzeniu infekcji intymnych. Biocenoza pochwy to fizjologicznie występująca flora bakteryjna, której podstawową rolą jest ochrona przed rozwojem patogennych szczepów drobnoustrojów.

Zobacz opis >
KTG

KTG płodu, a dokładnie kardiotokografia jest nieinwazyjnym badaniem, które umożliwia monitorowanie pracy serca płodu oraz rejestrację czynności skurczowej mięśnia macicy. Możliwe jest także zaobserwowanie reakcji dziecka na pojawiające się skurcze. Wynik przedstawiany jest w formie wykresu. Jest to podstawowe badanie wykonywane w trakcie ciąży.

Zobacz opis >
USG PIERSI

USG piersi, czyli ultrasonografia piersi jest jednym z najważniejszych badań diagnostycznych w profilaktyce i wykrywaniu
chorób piersi w tym raka piersi. To bezbolesne i bezpieczne badanie, które pozwala na dokładną ocenę tkanek piersiowych oraz wykrycie ewentualnych zmian patologicznych.

Zobacz opis >
KONSULTACJA HEMATOLOGICZNA

Konsultacja hematologiczna to wizyta u lekarza specjalizującego się w chorobach krwi i układu krwiotwórczego. Pacjenci są kierowani na konsultację hematologiczną zazwyczaj przez lekarza pierwszego kontaktu, który zaleca omówienie ze specjalistą wyników badań morfologicznych, aby na wczesnym etapie wykryć i leczyć ewentualne choroby krwi.

Zobacz opis >
KONSULTACJA KARDIOLOGICZNA

Konsultacja kardiologiczna to wizyta u kardiologa, specjalisty zajmującego się diagnozowaniem i leczeniem i profilaktyką chorób serca i układu krążenia.

Zobacz opis >
ECHO SERCA

Echo serca to badanie obrazowe, pozwalajace na ocenę i funkcjonowanie zastawek i jam serca, oraz przepływ krwi.

Zobacz opis >
EKG SPOCZYNKOWE

EKG (elektrokardiografia) to nieinwazyjne, podstawowe badanie pracy serca na podstawie jego czynności bioelektrycznej. Pozwala na zdiagnozowanie wielu chorób mięśnia sercowego, w tym m.in. arytmii, choroby wieńcowej czy niedokrwienia mięśnia sercowego. Z wyniku EKG specjalista jest w stanie określić rytm serca, odkryć zaburzenia przewodzenia prądu w sercu, a nawet symptomy zawału.

Zobacz opis >
EKG SPOCZYNKOWE Z OPISEM LEKARZA

EKG (elektrokardiografia) to nieinwazyjne, podstawowe badanie pracy serca na podstawie jego czynności bioelektrycznej. Pozwala na zdiagnozowanie wielu chorób mięśnia sercowego, w tym m.in. arytmii, choroby wieńcowej czy niedokrwienia mięśnia sercowego. Z wyniku EKG specjalista jest w stanie określić rytm serca, odkryć zaburzenia przewodzenia prądu w sercu, a nawet symptomy zawału. Pacjent ma możliwość otrzymania opisu ekg sporządzonego przez specjalistę (kardiologa).

Zobacz opis >
USG TĘTNIC

USG tętnic czyli doppler tętnic – to badanie diagnostyczne, które służy ocenie poziomu zwężenia tętnic, co z kolei przyczynić się może do zwiększonego ryzyka udaru mózgu.

Zobacz opis >
EKG WYSIŁKOWE

EKG wysiłkowe to badanie, które służy do kontroli ciśnienia krwi oraz oceny wydolności układu krążenia u osoby, która zostaje poddana wysiłkowi fizycznemu.

Zobacz opis >
HOLTER CIŚNIENIOWY

Holter ciśnieniowy to bezbolesne i nieinwazyjne badanie, które polega na regularnym mierzeniu ciśnienia krwi u pacjenta. Urządzenie zakłąda się zwykle na 24 godzin.

Zobacz opis >
HOLTER EKG

Holter EKG jest to badanie elektrycznej czynności serca. Urządzenie zakładane jest na minimum 24 godziny. Dzięki regularnym zapisom pracy serca, możliwa jest ocena zmian i nieprawidłowości, które zachodzą w sercu, a których nie można wykryć w standardowym badaniu EKG.

Zobacz opis >
HOLTER EKG 48 GODZIN

Holter EKG jest to badanie elektrycznej czynności serca. Urządzenie zakładane jest na 48 godzin. Dzięki regularnym zapisom pracy serca, możliwa jest ocena zmian i nieprawidłowości, które zachodzą w sercu, a których nie można wykryć w standardowym badaniu EKG.

Zobacz opis >
KONSULTACJA BEZDECHU SENNEGO(1 WIZYTA I ZAŁOŻENIE APARATU)

Bezdech senny to poważne zagrożenie życia. To wielokrotne zatrzymanie oddechu czy spłycenie oddychania w trakcie snu.

Zobacz opis >
KONSULTACJA BEZDECHU SENNEGO(2 WIZYTA I WYPOŻYCZENIE APARATU)

Bezdech senny to poważne zagrożenie życia. To wielokrotne zatrzymanie oddechu czy spłycenie oddychania w trakcie snu.

Zobacz opis >
KONSULTACJA BEZDECHU SENNEGO(3 WIZYTA OCENA WYNIKU I WYPISANIE WNIOSKU NA APARAT)

Bezdech senny to poważne zagrożenie życia. To wielokrotne zatrzymanie oddechu czy spłycenie oddychania w trakcie snu.

Zobacz opis >
OPIS EKG Z WYNIKIEM PACJENTA

EKG (elektrokardiografia) to nieinwazyjne, podstawowe badanie pracy serca na podstawie jego czynności bioelektrycznej. Pozwala na zdiagnozowanie wielu chorób mięśnia sercowego, w tym m.in. arytmii, choroby wieńcowej czy niedokrwienia mięśnia sercowego. Z wyniku EKG specjalista jest w stanie określić rytm serca, odkryć zaburzenia przewodzenia prądu w sercu, a nawet symptomy zawału.

Zobacz opis >
KONSULTACJA LARYNGOLOGICZNA

Poradnia otolaryngologiczna, zwana także poradnią laryngologiczną lub popularnie „ucho, gardło, nos” specjalizuje się w diagnostyce, leczeniu i profilaktyce chorób związanych z układem słuchowo-równowagowym, nosowo-gardłowym i krtaniowym. W poradni tej można skorzystać z porady lekarskiej, przeprowadzić badania diagnostyczne i wykonać zabiegi związane z tymi obszarami.

Zobacz opis >
AUDIOMETRIA

Audiometria to podstawowy sposób oceny rodzaju i poziomu uszkodzenia słuchu.

Zobacz opis >
ELEKTROSTYMULACJA LOGOPEDYCZNA

Elektrostymulacja w terapii logopedycznej polega na przepływie prądu przez mięśnie mimiczne czy języka w celu poprawy ich funkcjonowania.

Zobacz opis >
KONSULTACJA OKULISTYCZNA

Okulista to specjalista zajmujący się diagnostyką i leczeniem chorób związanych ze wzrokiem, a także ich profilaktyką. Okulista leczy m.in. choroby spojówek, choroby powiek, choroby narządu łzowego, choroby gałko ocznej i oczodołu, a także choroby nerwu wzrokowego.

Zobacz opis >
POLE WIDZENIA

Badanie pola widzenia to inaczej perymetria, która jest jednym z podstawowych badań oczu. Pozwala zdiagnozować wiele chorób oraz sprawdzić problemy w polu widzenia.

Zobacz opis >
USG OKULISTYCZNE

USG gałki ocznej to badanie, które służy diagnozowaniu różnych schorzeń w obrębie oka. Polega na obrazowaniu struktur oka z wykorzystaniem ultradźwięków.

Zobacz opis >
KONSULTACJA ORTOPEDYCZNA

Ortopeda to lekarz specjalista zajmują się się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób, wad wrodzonych i nabytych oraz urazów narządu ruchu. Do obszaru jego pracy zalicza się układ szkieletowy (poza kością czaszki), mięśniowy, więzadłowo-stawowy. Posiada kompetencje do leczenia stłuczeń, zwichnięć, skręceń, złamań, chorób kręgosłupa, wad postawy m.in. skoliozy, kifozy czy lordozy. Trafiają do niego również pacjenci z nowotworem kości, chorobami zapalnymi stawów i kości czy z jałową martwicą kręgosłupa. Ortopeda leczy również zmiany przeciążeniowe, w tym łokieć tenisisty, kolano biegacza oraz ostrogę piętową.

Zobacz opis >
EMG – PRÓBA ISCHEMICNA TĘŻYCZKOWA + IGŁA

Próba tężyczkowa, znana również jako próba ischemiczna, jest jednym z elementów badania EMG (elektromiografii). Pozwala na diagnozowanie tężyczki, która jest schorzeniem mięśni.

Zobacz opis >
EMG – POURAZOWE USZKODZENIE NERWU

EMG jest używane do oceny przewodnictwa w włóknach ruchowych i czuciowych nerwów obwodowych.
Badanie EMG pozwala potwierdzić uszkodzenie pojedynczego nerwu lub wielu nerwów oraz przybliżyć mechanizm uszkodzenia.

Zobacz opis >
EMG – POLINEUROPATIA/MIOPATIA

Badanie EMG (elektromiografia) jest używane do diagnozowania polineuropatii i miopatii.Polineuropatia to choroba, która wpływa na nerwy obwodowe. Miopatia to schorzenie mięśni, które może prowadzić do osłabienia mięśni.

Zobacz opis >
EMG – NIEURAZOWE USZKODZENIE NERWU

EMG jest używane do oceny przewodnictwa w włóknach ruchowych i czuciowych nerwów obwodowych.
Badanie EMG pozwala potwierdzić uszkodzenie pojedynczego nerwu lub wielu nerwów oraz przybliżyć mechanizm uszkodzenia.

Zobacz opis >
EMG – ELEKTROMIOGRAM PRZEWODNICTWO CZUCIOWE 1 NERWU

Badanie EMG (elektromiografia) jest procedurą, która pozwala ocenić przewodnictwo nerwowe w mięśniach. Wykorzystuje się je w diagnostyce różnych schorzeń. Dzięki temu można wykryć patologiczne zmiany w mięśniach i nerwach.

Zobacz opis >
EMG – ELEKTRIOMIOGRAM JAKOŚCIOWE 1 MIĘŚNIA

EMG pozwala na lokalizację zmian patologicznych w mięśniach.Określenie wielkości i charakteru tych zmian. Ustalenie dynamiki procesu chorobowego w badanym mięśniu.

Zobacz opis >
EMG – ELEKTRIOMIOGRAM ILOŚCIOWE 1 MIĘŚNIA

EMG pozwala na lokalizację zmian patologicznych w mięśniach.Określenie wielkości i charakteru tych zmian. Ustalenie dynamiki procesu chorobowego w badanym mięśniu.

Zobacz opis >
EMG – ELEKTRIOMIOGRAM ELEKTRODA JEDNORAZOWA

Badanie EMG (elektromiografia) polega na ocenie przewodnictwa nerwowego w mięśniach. Jest to procedura, która pozwala zarejestrować czynność elektryczną oraz przewodnictwo nerwowe w mięśniach.

Zobacz opis >
EMG – CHOROBA NEURONU RUCHOWEGO + IGŁA

Badanie EMG (elektromiografia) polega na ocenie przewodnictwa nerwowego w mięśniach. Jest to procedura, która pozwala zarejestrować czynność elektryczną oraz przewodnictwo nerwowe w mięśniach. W trakcie EMG stosuję się elektrodę igłową, która pozwala na ustalenie lokalizacji oraz charakteru zmian patologicznych w mięśniach oraz ocenę dynamiki procesu chorobowego.

Zobacz opis >
EMG – ELEKTROMIOGRAM PRZEWODNICTWO RUCHOWE 1 NERWU

Badanie EMG (elektromiografia) jest procedurą diagnostyczną, która pozwala ocenić funkcjonowanie mięśni i przewodnictwo nerwowe. Jest szczególnie przydatne w diagnozowaniu różnych schorzeń układu mięśniowego oraz zaburzeń neurologicznych.

Zobacz opis >
EMG – NERWY POŚRODKOWE + ŁOKCIOWE

EMG jest badanie, które służy do określenia, czy występuje uszkodzenie nerwu lub nerwów obwodowych w rękach.

Zobacz opis >
KONSULTACJA ENDOKRYNOLOGICZNA

Konsultacja endokrynologiczna to wizyta u specjalisty, który zajmuje się profilaktyką, diagnozą i leczeniem zaburzeń funkcjonowania układu hormonalnego. Endokrynolog zajmuje się zaburzeniami wydzielania hormonów przez gruczoły wydzielania wewnętrznego takie jak: tarczyca, przysadka mózgowa, jajniki i jądra.

Zobacz opis >
USG TARCZYCY

USG tarczycy to badanie wykonywane za pomocą urządzenia o nazwie ultrasonograf. Na podstawie USG można ocenić rozmiary tarczycy i przytarczyc, stan tych gruczołów oraz ich strukturę.

Zobacz opis >
KONSULTACJA GASTROLOGICZNA

Konsultacja gastrologiczna to wizyta u gastrologa, czyli specjalisty zajmującego się chorobami układu pokarmowego. Gastrolog diagnozuje i leczy schorzenia związane z przełykiem, żołądkiem, jelitami, wątrobą, trzustką i drogami żółciowymi

Zobacz opis >
KONSULTACJA GERIATRYCZNA

Geriatria to dziedzina medycyny, która skupia się na problemach zdrowotnych osób 60+. Charakteryzuje się kompleksowym podejściem do leczenia chorób, które występują w tej grupie wiekowej. Geriatria łączy w sobie wiele różnych specjalizacji, aby ograniczyć konieczność wizyt u specjalistów. Lekarz specjalista z zakresu geriatrii zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób wieku podeszłego, a także działaniami profilaktycznymi, mającymi na celu ograniczenie ich rozwoju. Geriatra przeprowadza całościową ocenę geriatryczną, dobiera i przepisuje leki, uwzględniając możliwe interakcje między nimi, oraz kieruje seniorów do innych specjalistów

Zobacz opis >
KONSULTACJA GINEKOLOGICZNA

Konsultacja ginekologiczna to spotkanie z lekarzem specjalistą, który zajmuje się zdrowiem kobiet.

Zobacz opis >
USG GINEKOLOGICZNE

Ginekologiczne badanie USG ocenia stan narządów rodnych, szyjkę i trzon macicy, jajniki, kondycję błony śluzowej jamy macicy i zatokę Douglasa. Lekarz może też zlecić jego wykonanie u kobiet w ciąży, po porodzie, a także w różnych celach diagnostycznych lub kontrolnych.

Zobacz opis >
WYMAZY Z POCHWY

Wymaz z pochwy to badanie, które ma kluczowe znaczenie dla zdrowia kobiet. Wykonuje się go w celu wykrycia ewentualnych infekcji intymnych, identyfikacji stanów zapalnych oraz zakażeń.

Zobacz opis >
WYMAZ Z POCHWY BAKTERIOLOGIA+MYKOLOGIA

Wymaz ginekologiczny z pochwy to badanie mikrobiologiczne, które polega na pobraniu materiału z pochwy i szyjki macicy. Badanie to jest stosowane do identyfikacji flory bakteryjnej i innych patogenów, które mogą prowadzić do infekcji.

Zobacz opis >
CYTOLOGIA

Badanie polega na ocenie komórek pobranych z szyjki macicy w badaniu cytologicznym, aby wykryć zmiany patologiczne.
Cytologia to badanie, które powinno być wykonywane w pierwszej fazie cyklu. Zwykle zaleca się jej wykonanie między 10. a 20. dniem cyklu. Nie rekomenduje się jej wykonywania w trakcie miesiączki.

Zobacz opis >
KONSULTACJA CHIRURGII NACZYŃ

Poradnia Chirurgii Naczyń to miejsce, gdzie specjaliści zajmują się diagnostyką i leczeniem chorób naczyń krwionośnych i chłonnych. Obejmuje to tętniaki aorty brzusznej, tętnic obwodowych, wewnątrznaczyniowe leczenie tętniaków aorty brzusznej, niedrożności i zwężenia aorty oraz tętnic kończyn.

Zobacz opis >
USG DOPPLER 1 NOGA

USG Doppler to nieinwazyjna metoda diagnostyczna, która umożliwia obrazowanie przepływu krwi w naczyniach krwionośnych i ocenę prędkości przepływu w tętnicach i żyłach nóg. W badaniu wykorzystuje się fale ultradźwiękowe, które po odbiciu od krwi generują charakterystyczny sygnał Dopplera. Dzięki temu można analizować krążenie krwi w czasie rzeczywistym, a także identyfikować potencjalne nieprawidłowości.

Zobacz opis >
USG DOPPLER 2 NOGI

USG Doppler to nieinwazyjna metoda diagnostyczna, która umożliwia obrazowanie przepływu krwi w naczyniach krwionośnych i ocenę prędkości przepływu w tętnicach i żyłach nóg. W badaniu wykorzystuje się fale ultradźwiękowe, które po odbiciu od krwi generują charakterystyczny sygnał Dopplera. Dzięki temu można analizować krążenie krwi w czasie rzeczywistym, a także identyfikować potencjalne nieprawidłowości.

Zobacz opis >
USG TĘTNIC NÓG 1 NOGA

USG Doppler to nieinwazyjna metoda diagnostyczna, która umożliwia obrazowanie przepływu krwi w naczyniach krwionośnych i ocenę prędkości przepływu w tętnicach i żyłach nóg. W badaniu wykorzystuje się fale ultradźwiękowe, które po odbiciu od krwi generują charakterystyczny sygnał Dopplera. Dzięki temu można analizować krążenie krwi w czasie rzeczywistym, a także identyfikować potencjalne nieprawidłowości.

Zobacz opis >
USG TĘTNIC NÓG 2 NOGI

USG Doppler to nieinwazyjna metoda diagnostyczna, która umożliwia obrazowanie przepływu krwi w naczyniach krwionośnych i ocenę prędkości przepływu w tętnicach i żyłach nóg. W badaniu wykorzystuje się fale ultradźwiękowe, które po odbiciu od krwi generują charakterystyczny sygnał Dopplera. Dzięki temu można analizować krążenie krwi w czasie rzeczywistym, a także identyfikować potencjalne nieprawidłowości.

Zobacz opis >
USG TĘTNIC SZYJNYCH

USG tętnic szyjnych to badanie obrazowe, które pozwala na ocenę stanu tętnic szyjnych i ich drożności. Badanie wykorzystuje technikę dopplerowską oraz ultradźwięki, które określają kierunek i prędkość przepływu krwi w naczyniach. USG tętnic szyjnych służy do oceny stopnia zwężenia tętnic szyjnych.

Zobacz opis >
KONSULTACJA DERMATOLOGICZNA

Celem konsultacji dermatologicznej jest ukierunkowanie procesu diagnostycznego poprzez przeprowadzenie badań, które mają na celu potwierdzenie lub wykluczenie obecności danej choroby. Podczas takiej porady ocenie poddawana jest nie tylko skóra, ale również ogólny stan zdrowia pacjenta.

Zobacz opis >
KONSULTACJA DIABETOLOGICZNA

Konsultacja diabetologiczna to spotkanie z lekarzem specjalizującym się w leczeniu cukrzycy i innych schorzeń metabolicznych. Diabetolog zajmuje się diagnozowaniem, profilaktyką oraz terapią cukrzycy, a także stanem przedcukrzycowym (nieprawidłowa glikemia na czczo, nieprawidłowa tolerancja glukozy) oraz pacjentami z napadami hipoglikemii (zbyt niskiego poziomu cukru we krwi)

Zobacz opis >
PRACOWNIA EMG

Badanie EMG to badanie pozwalające na ocenę funkcjonowania mięśni oraz nerwów.

Zobacz opis >
EMG – USZKODZENIE SPLOTU BARKOWEGO

EMG (elektromiografia) jest badaniem diagnostycznym, które ocenia przewodzenie w nerwach obwodowych oraz czynność mięśni. Jest rutynowo wykonywanym, małoinwazyjnym badaniem, które pozwala na ocenę rodzaju, lokalizacji i stopnia uszkodzenia nerwów obwodowych i mięśni.

Zobacz opis >
EMG – ZESPÓŁ CIEŚNI NADGARSTKA PO OBU STRONACH

EMG (elektromiografia) jest badaniem diagnostycznym, które ocenia przewodzenie w nerwach obwodowych oraz czynność mięśni. Jest rutynowo wykonywanym, małoinwazyjnym badaniem, które pozwala na ocenę rodzaju, lokalizacji i stopnia uszkodzenia nerwów obwodowych i mięśni.

Zobacz opis >
EMG – ZESPÓŁ CIEŚNI NADGARSTKA PO JEDNEJ STRONIE

EMG (elektromiografia) jest badaniem diagnostycznym, które ocenia przewodzenie w nerwach obwodowych oraz czynność mięśni. Jest rutynowo wykonywanym, małoinwazyjnym badaniem, które pozwala na ocenę rodzaju, lokalizacji i stopnia uszkodzenia nerwów obwodowych i mięśni.

Zobacz opis >
EMG – USZKODZENIE NERWU TWARZOWEGO

EMG (elektromiografia) jest badaniem diagnostycznym, które ocenia przewodzenie w nerwach obwodowych oraz czynność mięśni. Jest rutynowo wykonywanym, małoinwazyjnym badaniem, które pozwala na ocenę rodzaju, lokalizacji i stopnia uszkodzenia nerwów obwodowych i mięśni.

Zobacz opis >
EMG – PRÓBA MIASTENICZNA – 1 MIĘŚNIA

EMG jest badaniem mającym na celu diagnozę miastenii poprzez analizę przewodnictwa nerwowo-mięśniowego.

Zobacz opis >
USG TĘTNIC SZYJNYCH

USG Doppler to badanie, które służy do oceny stanu żył i tętnic.

Zobacz opis >
HISTOPATOLOGIA

Histopatologia zajmuje się badaniem procesów chorobowych zachodzących w tkankach organizmu.

Zobacz opis >
KONSULTACJA ALERGOLOGICZNA

Poradnia alergologiczna to placówka medyczna, w której pacjenci mogą uzyskać pomoc w związku z alergiami. Alergologowie są wyspecjalizowani w rozpoznawaniu i leczeniu chorób wywołanych przez alergeny.

Zobacz opis >
NEBULIZACJA

Nebulizacja to rodzaj terapii inhalacyjnej. Celem nebulizacji jest dostarczenie leku przetworzonego z postaci płynnej w aerozol, do dróg oddechowych. Jest to metoda bezbolesna i bezinwazyjna.

Zobacz opis >
PIKFLOMETR (z lekiem lub bez)

Pikflometr to poręczne i wygodne w użyciu urządzenie służące do pomiaru szczytowego przepływu wydechowego.

Zobacz opis >

Cennik

RODZAJ USŁUGICENA
KONSULTACJA TERAPEUTYCZNA250
KONSULTACJA PSYCHOLOGICZNA I WIZYTA150
KONSULTACJA PSYCHOLOGICZNA II WIZYTA150
TESTY PSYCHOLOGICZNE BENTONA210
TESTY INTELIGENCJI410
RODZAJ USŁUGICENA
KONSULTACJA GASTROLOGICZNA DLA DZIECI300
RODZAJ USŁUGICENA
KONSULTACJA CHIRURGII NACZYŃ400
LASEROWE USUWANIE ŻYLAKÓW (JEDNA NOGA)4000
LASEROWE USUWANIE ŻYLAKÓW (OBIE NOGI)6000
OSTRZYKIWANIE PAJĄCZKÓW 1 SERIA500-600
SKLEROTERAPIA ŻYLAKÓW800-1200
USG DOPPLER 1 NOGA220
USG DOPPLER 1 NOGA + KONSULTACJA450
USG DOPPLER 2 NOGI320
USG DOPPLER 2 NOGI + KONSULTACJA600
USG TĘTNIC NÓG 1 NOGA220
USG TĘTNIC NÓG 2 NOGI320
USG TĘTNIC SZYJNYCH220
USG TĘTNIC SZYJNYCH Z KONSULTACJĄ450
RODZAJ USŁUGICENA
KONSULTACJA UROLOGICZNA300
KONSULTACJA UROLOGICZNA Z USG380
PODCINANIE WĘDZIDEŁKA NAPLETKOWEGO1000
ZABIEG USUNIĘCIA STULEJKI/NAPLETKA1750
UROFROMETRIA Z KONSULTACJĄ UROLOGICZNĄ330
WYCINEK Z PRĄCIA430
RODZAJ USŁUGICENA
BIOPSJA CIENKOIGŁOWA Z OPISEM HISTOPATOLOGICZNYM390
BIOPSJA GRUBOIGŁOWA Z OPISEM HISTOPATOLOGICZNYM510
USG GINEKOLOGICZNE180
USG JAMY BRZUSZNEJ180
USG NADGARSTKA180
USG PIERSI180
USG PRZEZCIEMIĄCZKOWE180
USG STAWÓW BIODROWYCH180
USG STAWU KOLANOWEGO180
USG STAWU ŁOKCIOWEGO180
USG STAWU SKOKOWEGO180
USG SUTKA180
USG TARCZYCY180
USG TĘTNIC NÓG 1 NOGI220
USG TĘTNIC NÓG 2 NOGI320
USG DOPPLER ŻYŁ NÓG 1 NOGI220
USG DOPPLER ŻYŁ NÓG 2 NOGI320
USG TĘTNIC SZYJNYCH220
USG WĘZŁÓW CHŁONNYCH180
USG PENISA ( WYKONUJE TYLKO DR DYBAŁA)280
USG PŁUC180
MAMMOTOMIA4000
RODZAJ USŁUGICENA
KONSULTACJA REUMATOLOGICZNA300
KONSULTACJA REUMATOLOGICZNA Z USG380
PUNKCJA110
INIEKCJA (Z LEKIEM PACJENTA)130
RODZAJ USŁUGICENA
KONSULTACJA PULMONOLOGICZNA + SPIROMETRIA330
KONSULTACJA PULMONOLOGICZNA + USG + SPIROMETRIA400
BADANIE GAZOMETRYCZNE W DOMU PACJENTA220
RODZAJ USŁUGICENA
KONSULTACJA OKULISTYCZNA320
POLE WIDZENIA130
KONSULTACJA OKULISTYCZNA +USG400
PRZETYKANIE KANALIKÓW ŁZOWYCH Z KONSULTACJĄ OKULISTYCZNĄ250
USUWANIE CIAŁA OBCEGO Z OKA Z KONSULTACJĄ OKULISTYCZNĄ250
ZABIEGI LASEROWE300
SLT ( zabieg – jedno oko)620
IRYDOTOMIA LASEROWA ( zabieg – jedno oko)620
KAPSULOTOMIA LASEROWA ( zabieg – jedno oko)620
WITREOLIZA ( zabieg – całość )1400
RODZAJ USŁUGICENA
KONSULTACJA LOGOPEDYCZNA180
ELEKTROSTYMULACJA LOGOPEDYCZNA ( 1 ZABIEG)100
RODZAJ USŁUGICENA
KONSULTACJA DERMATOLOGICZNA300
KONSULTACJA DERMATOLOGICZNA Z ELEKTROKOAGULACJĄ (PIERWSZA WIZYTA)380
KOLEJNA ELEKTROKOAGULACJA170
KONSULTACJA DERMATOLOGICZNA Z KRIOTERAPIĄ (PIERWSZA WIZYTA)380
KOLEJNA KRIOTERAPIA170
RODZAJ USŁUGICENA
KONSULTACJA LARYNGOLOGICZNA300
AUDIOMETRIA90
PŁUKANIE USZU80
RODZAJ USŁUGICENA
KONSULTACJA KARDIOLOGICZNA Z EKG360
KONSULTACJA KARDIOLOGICZNA Z EKG I Z ECHO (Z OPISEM)440
KONSULTACJA KARDIOLOGICZNA + EKG + USG TĘTNIC440
KONSULTACJA KARDIOLOGICZNA +ECHO (Z OPISEM)+EKG+USG TĘTNIC520
KONSULTACJA BEZDECHU SENNEGO(1 WIZYTA I ZAŁOŻENIE APARATU)500
KONSULTACJA BEZDECHU SENNEGO(2 WIZYTA I WYPOŻYCZENIE APARATU)500
KONSULTACJA BEZDECHU SENNEGO(3 WIZYTA OCENA WYNIKU I WYPISANIE WNIOSKU NA APARAT)320
ECHO SERCA230
EKG SPOCZYNKOWE80
EKG SPOCZYNKOWE Z OPISEM LEKARZA130
EKG WYSIŁKOWE200
HOLTER CIŚNIENIOWY180
HOLTER EKG220
HOLTER EKG 48 GODZIN340
OPIS EKG Z WYNIKIEM PACJENTA100
RODZAJ USŁUGICENA
KONSULTACJA HEMATOLOGICZNA300
RODZAJ USŁUGICENA
KONSULTACJA GINEKOLOGICZNA300
KONSULTACJA GINEKOLOGICZNA + USG380
KONSULTACJA GINEKOLOGICZNA + WYMAZY360
KONSULTACJA GINEKOLOGICZNA + USG + WYMAZY440
CYTOLOGIA -> kwota wg cennika Diagnostyki
BIOCENOZA POCHWY -> kwota wg cennika Diagnostyki
WYMAZ Z POCHWY BAKTERIOLOGIA + MYKOLOGIA -> kwota wg cennika Diagnostyki
CYTOLOGIA POBRANA PRZEZ POŁOŻNĄ130
ELEKTROKOAGULACJA GINEKOLOGICZNA520
KRIOTERAPIA GINEKOLOGICZNA520
KTG110
KTG 24 GODZINY140
ZAŁOŻENIE WKŁADKI ANTYKONCEPCYJNEJ(BEZ WKŁADKI)550
USG PIERSI WYKONANE PRZEZ GINEKOLOGA NA WIZYCIE150
RODZAJ USŁUGICENA
KONSULTACJA GERIATRYCZNA150
RODZAJ USŁUGICENA
KONSULTACJA GASTROLOGICZNA300
RODZAJ USŁUGICENA
KONSULTACJA ENDOKRYNOLOGICZNA300
KONSULTACJA ENDOKRYNOLOGICZNA Z USG380
RODZAJ USŁUGICENA
KONSULTACJA DIABETOLOGICZNA300

Wyszukiwarka

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Badania
Lekarze
Placówka
Poradnie
Praca
Pliki do pobrania