Recesja dziąsłowym towarzyszyutrata przyczepu łącznotkankowego i obnażenie powierzchni korzenia zęba, co może powodować nadwrażliwość zębów, próchnice korzenia, ciężkiej kontroli płytki nazębnej i nieestetycznego wyglądu.
Korekta węzłów urazowych polega na zmianie kształtu zębów, wypełnień oraz uzupełnień protetycznych, dzięki czemu dochodzi do prawidłowego ruchu żuchwy przy zagryzaniu. Przeszkody zgryzowe (węzły urazowe) uniemożliwiają równomierne stykanie się zębów w odpowiednich sytuacjach zgryzowych i harmonijne przesuwanie zębów żuchwy wobec zębów szczęki.
Kortykotomia skraca czas noszenia aparatu ortodontycznego i zmniejsza dolegliwości bólowe, pozwala też na zmniejszenie oporów kostnych, dięki temu podczas leczenia ortodontycznego zęby łatwiej się przemieszczają.Zmniejsza ryzyko iż po leczeniu dojdzie do odsłonięcia szyjek albo wystąpi ruchomość zębów.
Test PET jest oparty na wysoce czułej metodzie PCR, która pozwala na identyfikację bakterii patologicznych w kieszonkach przyzębnych i dobraniu odpowiedniego antybiotyku dla pacjenta.
Jest to proces zapalny polegający stanie zapalnym tkanek miękkich i twardych otaczających implant.
Sterowana regeneracja tkanek, zwane również augmentacją kości, to zabieg, którego głównym celem jest umożliwienie przeprowadzenia zabiegu implantologicznego.
Plastyka tkanek miękkich w okolicach implantów CTG (Connective Tissue Graft) to przeszczep podnabłonkowej tkanki miękkiej powiększający grubość i szerokość dziąsła. Natomiast FGG (FREE GINGIVAL GRAFT) to kolejna metoda polegająca na przeszczepie pełnej grubości, pobranym z podniebienia Pacjenta w postaci “ łatki” zostaje ufiksowany w miejscu biorczym, tworząc strefę dziąsła zrogowaciałego.
Plastyka tkanek miękkich CTG (Connective Tissue Graft) to przeszczep podnabłonkowej tkanki miękkiej powiększający grubość i szerokość dziąsła. Natomiast FGG (FREE GINGIVAL GRAFT) to kolejna metoda polegająca na przeszczepie pełnej grubości, pobranym z podniebienia Pacjenta w postaci “ łatki” zostaje ufiksowany w miejscu biorczym, tworząc strefę dziąsła zrogowaciałego.
Pogłębienie przedsionka jamy ustnej wykonujemy przed implantacją , aby zwiększyść obecność wokół dziąsła.
Periodontologia to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem chorób przyzębia, czyli tkanek otaczających zęby. Choroby przyzębia są schorzeniami społecznymi i po próchnicy stanowią główną przyczynę utraty zębów wśród dorosłych, według badania Global Burden of Disease z 2010 r. sugeruje, że to szósta najbardziej powszechna choroba na świecie.
Korekta uśmiechu dzisłowego zwana również gummy smile ma na celu stworzyć pełen uśmiech.
Odtworzenie estetycznego wyglądu dziąseł i ich prawidłowego kształtu, tak aby uzyskać odpowiednie proporcje pomiędzy zębem a dziąsłem.
Rekonstrukcja granicy szkliwno-cementowej polega na chirurgicznym zasłonięciu odsłoniętej szyjki zębowej i korzenia.
Zabieg unieruchommienia zebów zwany również często szynowaniem, które pozwala na usztywnienie uzębienia dzięki zastosowaniu specjalnej tasiemki wykonanej z włókna szklanego.
W zabiegu ważny jest fałd tkanki błony śluzowej, łączący górną wargę z przylegającymi obszarami w obrębie jamy ustnej.
Jest to zabieg plastyki dziąseł dzięki, której można poprawić estetykę uśmiechu pacjenta, a także zadbać o aspekty nieprawidłowości dziąseł.
Zabieg nazywany gingiwoosteoplastyką.
Jest to usunięcie zmienionych zapalnie tkanek przyzębia oraz odbudowa utraconego przyzębia, kości oraz dziąsła.
Leczenie zmian na błonie śluzowej polega na leczeniu schorzeń tkanek miękkich i twardych, które otaczają ząb tzw. Periodontopatie. Charakteryzuja one przewlekkły przebieg, związany z postępującym niszczeniem tkanek związanych z zębem.
Wyszukiwarka