LECZENIE ZMIAN NA BŁONIE ŚLUZOWEJ

Leczenie zmian na błonie śluzowej polega na leczeniu schorzeń tkanek miękkich i twardych, które otaczają ząb tzw. Periodontopatie. Charakteryzuja one przewlekkły przebieg, związany z postępującym niszczeniem tkanek związanych z zębem.

Wskazania do wykonania

Głównymi wskazaniami tworzenia się periodontopatii jest wystepowanie płytki bakteryjnej na skutek braku odpowiednich zabiegów higienizacyjnych. Parodontoza, krwawienia z dziąseł, ból dziąseł, obnażenie korzeni oraz rozchwiane zęby to powody, których nie warto bagaatellizować. Płytka bakteryjna jest przyczyną zmian zapaaleniotwórczych. Do innyvch czynników zapalenia przyzębia należą: -uwarunkowaania genetyczne, -płeć ( według badań więcej męźczyzn ma probllemy), - wadliwe wypełnienia m.in nawisy, - stare uzupełnienia protetyczne, -palenie tytoniu, - wady zgryzowe, - stres i zmęczenie, - choroby przewlekłe m.in cukrzyca itp.

Na czym polega badanie?

Pierwszym etapem leczenia jest staranne usunięcie złogów nazębnych, oczyszczenie kieszonek z bakterii oraz wyeliminowanie czynników sprzyjających zaleganiu płytki.

Przygotowanie do badania

Przed badania należy wykonać zdjęcie rentgenowskie. Zadbać o wykonanie wcześniej zabiegów higienizacyjnych. W niektórych przypadkach należy zadbać o zaświadczeniu lekarskim, w przypadku chorób przewlekłych oraz liście leków, które są przez pacjenta zażywane.

Wyszukiwarka

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Badania
Lekarze
Placówka
Poradnie
Praca
Pliki do pobrania