MIKROCHIRURGICZNE POKRYCIE MNOGICH RECESJI DZIĄSŁOWYCH Z PRZESZCZEPEM TKANKI ŁĄCZNEJ

Recesja dziąsłowym towarzyszyutrata przyczepu
łącznotkankowego i obnażenie powierzchni korzenia zęba, co może powodować nadwrażliwość zębów, próchnice korzenia, ciężkiej kontroli płytki nazębnej i nieestetycznego wyglądu.

Wskazania do wykonania

Głównymi wskazaniami do zabiegu jest niewłaściwe, zbyt mocne mycie zębów, - zła higiena, która prowadzi do gromadzenia się kamienia nazębnego, - palenie papierosów, -częste i silne zgrzytanie zębami i zaciskanie szczęk, które w rezultacie uszkadza szkliwo oraz dziąsła, - stany zapalene przyzębia, które powodują powstanie tzw. kieszonek dziąsłowych, a w konsekwencji do rozluźnienia i wypadnięcia zębów.

Na czym polega badanie?

W tym celu wykonuje się zabiegi tunelizacji lub przesunięcia płata z pobraniem przeszczepu podnabłonkowej tkanki łącznej z podniebienia. Zabieg polega na ponownym zasłonięciu odsłoniętego fragmentu korzenia zębowego, co staje się możliwe dzięki przeniesieniu fragmentu podniebienia lub dziąsła z innego obszaru jamy ustnej, właśnie w okolice trawione recesją.

Przygotowanie do badania

Przed zabiegiem warto ustalić z lekarzem przebieg oraz wskazówki do przygotowania przed zabiegiem. W wielu przypadkach będzie możliwa konieczność odstawienia niektórych leków lub przyniesienia odpowiedniego zaświadczenia lekarskiego w przypadku chorób przewlekłych. Należy zadbać o odpowiednią higienę jamy ustnej oraz ograniczyć jedzenie i picie do paru godzin przed zabiegiem.

Wyszukiwarka

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Badania
Lekarze
Placówka
Poradnie
Praca
Pliki do pobrania