Polega na delikatnym usunięciu zalegających zanieczyszczeń w zębodole. Następnym krokiem jest dokładne przepłukanie chorego zębodołu roztworem soli fizjologicznej lub wodorowęglanem sodu. Do tak przygotowanego zębodołu można zaaplikować leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. W razie konieczności rana zabezpieczana jest szwami.
Zostaje wykonana diagnostyka rentgenowska. W znieczuleniu miejscowym zostaje wykonane nacięcie ropnia w celu usunięcia nagromadzonej ropy. Rana zostaje zaopatrzona w opatrunek chirurgiczny.
Przeprowadza się z zastosowaniem znieczulenia miejscowego, Zabieg polega na nacięciu błony śluzowej dziąsła nad usuwanym zębem, a następnie od kości oddzielony zostaje płat śluzówki wraz z okostną. Po odsłonięciu usuwa się jej warstwę .W ten sposób uzyskuje dostęp do zatrzymanego zęba, który zostaje usunięty. Rana zaopatrywana jest w szwy oraz opatrunek chirurgiczny
Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Celem zabiegu jest doszczętne usunięcie ściany torbieli, a w niektórych przypadkach usunięcie marginesu sąsiadujących tkanek. Ranę zaszywa się szwami,
Wykonuje się diagnostykę obrazową i szereg badań mających na celu ocenę tkanki kostnej. Zabieg polega na odpreparowaniu części błony śluzowej i tkanki okostnej. W tak przygotowane miejsce aplikowany jest materiał kostny lub materiał zastępczy. Następnie miejsce zabiegu pokryte zostaje specjalną błoną, która chroni przed wrastaniem tkanek miękkich i odpreparowanych wcześniej tkanek. Zakończony zostaje zabezpieczeniem i zaopatrzeniem rany.
Polega na przecięciu błony w poziomie, by umożliwić tkankom złączonym przez wędzidełko większą ruchomość. Nacięcie jest wykonywane przy użyciu narzedzi chirurgicznych w znieczuleniu.
Polega na pobraniu krwi pacjenta, która zostaje poddana procesowi wirowania. Zostaje przygotowany preparat, który aplikuje się w wymaganą temu zabiegowi tkankę
W znieczuleniu miejscowym, zostaje wycięty nadmiar narastającego dziąsła w okolicy utrudnionego wyrzynania się zęba. Rana zostaje zaopatrzona opatrunkiem chirurgicznym
Zabieg polega na pociągnięciu szwa od strony węzła w kierunku rany, tak aby usunąć cały materiał.
Chirurgia stomatologiczna to dział stomatologii zajmujący się zabiegami w obrębie jamy ustnej oraz obszarów jej przyległych. Chirurgia stomatologiczna to bardzo rozległa dziedzina, a najczęściej wykonywanym zabiegiem jest usunięcie ósemek, zwłaszcza zatrzymanych i nie do końca wyrżniętych.
Szycie jest to proces kiedy stomatolog chwyta brzegi dziąsła i starannie zaszywa je nicią stomatologiczną tworzać tzw. Szwy.
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Polega na zamknięciu połączenia ustno-zatokowego, które jest wykonywane za pomocą płatu śluzówkowo-okostnowego. Po zasklepieniu chirurg zszywa ranę. Może także zalecić wdrożenie kuracji antybiotykowej.
Zabieg resekcji wierzchołka zeba polega na odcięciu wierzchołka korzenia zęba i jednoczesnym oczyszceniu otaczającej go kości z wszelkich zmian chorobowych i zapalnych.
Usunięcie chirurgiczne zęba jest to nacinanie dziąsła i odseparowuje ząba od otaczających tkanek. Korzystając z wiertła, usuwa warstwę kości, która otacza ząb, a następnie wyjmuje go z zębodołu, używając specjalistycznych narzędzi. Po wszystkim na ranę trzeba założyć kilka szwów, które należy zdjąć po około 7-10 dniach.
nacina dziąsło i odseparowuje ząb od otaczających tkanek. Korzystając z wiertła, usuwa warstwę kości, która otacza ząb, a następnie wyjmuje go z zębodołu, używając specjalistycznych narzędzi. Po wszystkim na ranę trzeba założyć kilka szwów, które należy zdjąć po około 7-10 dniach.
Usunięcie zęba mlecznego spowodowane jest, z różnych powodów. Chodzi o przypadki kiedy trzeba zrobić miejsce dla nowych zębów stałych oraz z róznych powodów stanów zapalnych.
Usunięcie zęba jest to odseparowuje ząba od otaczających tkanek,a następnie wyjmuje się go z zębodołu, używając specjalistycznych narzędzi. Po wszystkim na ranę trzeba założyć opatrunek.
Wyszukiwarka