Holter EKG jest to badanie elektrycznej czynności serca. Urządzenie zakładane jest na minimum 24 godziny. Dzięki regularnym zapisom pracy serca, możliwa jest ocena zmian i nieprawidłowości, które zachodzą w sercu, a których nie można wykryć w standardowym badaniu EKG.
Elektrostymulacja w terapii logopedycznej polega na przepływie prądu przez mięśnie mimiczne czy języka w celu poprawy ich funkcjonowania.
Audiometria to podstawowy sposób oceny rodzaju i poziomu uszkodzenia słuchu.
Poradnia otolaryngologiczna, zwana także poradnią laryngologiczną lub popularnie „ucho, gardło, nos” specjalizuje się w diagnostyce, leczeniu i profilaktyce chorób związanych z układem słuchowo-równowagowym, nosowo-gardłowym i krtaniowym. W poradni tej można skorzystać z porady lekarskiej, przeprowadzić badania diagnostyczne i wykonać zabiegi związane z tymi obszarami.
EKG (elektrokardiografia) to nieinwazyjne, podstawowe badanie pracy serca na podstawie jego czynności bioelektrycznej. Pozwala na zdiagnozowanie wielu chorób mięśnia sercowego, w tym m.in. arytmii, choroby wieńcowej czy niedokrwienia mięśnia sercowego. Z wyniku EKG specjalista jest w stanie określić rytm serca, odkryć zaburzenia przewodzenia prądu w sercu, a nawet symptomy zawału.
Bezdech senny to poważne zagrożenie życia. To wielokrotne zatrzymanie oddechu czy spłycenie oddychania w trakcie snu.
Holter EKG jest to badanie elektrycznej czynności serca. Urządzenie zakładane jest na 48 godzin. Dzięki regularnym zapisom pracy serca, możliwa jest ocena zmian i nieprawidłowości, które zachodzą w sercu, a których nie można wykryć w standardowym badaniu EKG.
USG piersi, czyli ultrasonografia piersi jest jednym z najważniejszych badań diagnostycznych w profilaktyce i wykrywaniu chorób piersi w tym raka piersi. To bezbolesne i bezpieczne badanie, które pozwala na dokładną ocenę tkanek piersiowych oraz wykrycie ewentualnych zmian patologicznych.
Holter ciśnieniowy to bezbolesne i nieinwazyjne badanie, które polega na regularnym mierzeniu ciśnienia krwi u pacjenta. Urządzenie zakłąda się zwykle na 24 godzin.
EKG wysiłkowe to badanie, które służy do kontroli ciśnienia krwi oraz oceny wydolności układu krążenia u osoby, która zostaje poddana wysiłkowi fizycznemu.
USG tętnic czyli doppler tętnic – to badanie diagnostyczne, które służy ocenie poziomu zwężenia tętnic, co z kolei przyczynić się może do zwiększonego ryzyka udaru mózgu.
EKG (elektrokardiografia) to nieinwazyjne, podstawowe badanie pracy serca na podstawie jego czynności bioelektrycznej. Pozwala na zdiagnozowanie wielu chorób mięśnia sercowego, w tym m.in. arytmii, choroby wieńcowej czy niedokrwienia mięśnia sercowego. Z wyniku EKG specjalista jest w stanie określić rytm serca, odkryć zaburzenia przewodzenia prądu w sercu, a nawet symptomy zawału. Pacjent ma możliwość otrzymania opisu ekg sporządzonego przez specjalistę (kardiologa).
Echo serca to badanie obrazowe, pozwalajace na ocenę i funkcjonowanie zastawek i jam serca, oraz przepływ krwi.
Konsultacja kardiologiczna to wizyta u kardiologa, specjalisty zajmującego się diagnozowaniem i leczeniem i profilaktyką chorób serca i układu krążenia.
Konsultacja hematologiczna to wizyta u lekarza specjalizującego się w chorobach krwi i układu krwiotwórczego. Pacjenci są kierowani na konsultację hematologiczną zazwyczaj przez lekarza pierwszego kontaktu, który zaleca omówienie ze specjalistą wyników badań morfologicznych, aby na wczesnym etapie wykryć i leczyć ewentualne choroby krwi.
Wyszukiwarka