ZDJĘCIE SZYJKI KOŚCI UDOWEJ 1 PROJEKCJA AP

Zdjęcie szyjki kości udowej przy pomocy promieni rentgenowskich pozwala na ocene nieprawidłowści w tej częsci ciała.

Wskazania do wykonania

Rtg to wykonywane jest w większości u osób starszych po przebytym upadku i podejrzeniu złamania w tej części ciała. U osób młodych po wypadku komunikacyjnym bądź upadku z wysokości.

Na czym polega badanie?

Do wykonania tej procedury nie jest wymagane przygotowanie. Pajcent na wizytę zobowiązany jest zarać ze sobą skierowanie. W przypadku jego braku usługa nie zostanie przeprowadzona. Po przeprowadzeniu weryficjacji danych poproszony będziesz o zdjęcie spodni/spódnicy oraz butów. Następnie w pozycji leżącej na stole lub stojącej wykonywane jest zdjęcie rentgenowskie. Po zakończonym badaniu przekazane będą informacje na temat odbioru wyników badań oraz dalszego postępowania z otrzymanym wynikiem. Zalecane jest aby umówić się na ponowną wizytę do lekarza wydającego skierowanie w celu omówienia wyniku.

Przygotowanie do badania

Jeśli podejrzewasz, że jesteś w ciąży, lub aktualnie się w niej znajdujesz koniecznie poinformuj o tym lekarza wydającego skierowanie oraz w dniu badania technika elektroradiologii, gdyż każde badanie z wykorzystaniem promieniowania jonizującego, u kobiet w ciąży mogą być wykonywane jedynie z poważnych wskazań zdrowotnych np. zagrożenie życia matki

Wyszukiwarka

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Badania
Lekarze
Placówka
Poradnie
Praca
Pliki do pobrania