ZDJĘCIE STAWU KOLANOWEGO - PORÓWNAWCZE AP

Przy badaniu radiologicznym kolana wykorzystywane są promienie X, które pozwalają na dokładną diagnostykę tej części ciała. Jest to jedno z podstawowch badań diagnostycznych w tym obrębie.

Wskazania do wykonania

Jeżeli boli Cię kolano przewlekle, bądź bezpośniernio po upadku. Jeśli isnieje podejrzenie zwichnięcia rzepki, obecności zapalenia w oręie kolana bądź zmian zwyrodnieniowych lekarz skieruje Cię na zdjęcie radiologiczne stawu kolanowego.

Na czym polega badanie?

Rtg stawu kolanowego porównawcze AP to bezbolesne i szybkie badanie. Nie wymaga przygotowania. Należy pamiętać o obowiązku posiadania ze sobą skierowania. Technik elektroradiolog zweryfikuje dane i poprosi o zdjęcie spodni/spódnicy oraz butów. Zdjęcie wykonywane jest na stojąco lub leżąco. Informacji o pozycjach w trakcie badania udziela technik elektroradiolog. Po zakończonej wizycie technik przekarze Ci niezbędne informacje na temat odbioru wyników badań. W celu omówienia otrzymanych wyników badań umów się na wizytę do lekarza kierującego.

Przygotowanie do badania

Jeśli podejrzewasz, że jesteś w ciąży, lub aktualnie się w niej znajdujesz koniecznie poinformuj o tym lekarza wydającego skierowanie oraz w dniu badania technika elektroradiologii, gdyż każde badanie z wykorzystaniem promieniowania jonizującego, u kobiet w ciąży mogą być wykonywane jedynie z poważnych wskazań zdrowotnych np. zagrożenie życia matki

Wyszukiwarka

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Badania
Lekarze
Placówka
Poradnie
Praca
Pliki do pobrania