ZDJĘCIE RZEPEK AP+BOKI (3 ZDJĘCIA)

Zdjęcie radiologiczne rzepek jest podstawowym badaniem diagnostycznym. Przeprowadzone jest bezboleśnie, bardzo szybko i nieinwazyjnie. Trwa od 10-15 minut.

Wskazania do wykonania

Rzepka znajduje się w przedniej części stawu kolanowego, w zagłębieniu rzepkowo-udowym kości udowej. Rzepka jest trzeszczką w kształcie trójkąta, największą spośród wszystkich w organizmie człowieka. Wyrózniamy kilka wskazań do wykonania tego badania: urazy, zwichnięcia, podejrzenie lateralizacji oraz chondromalacji.

Na czym polega badanie?

Po okazaniu skierowania i weryfikacji danych technik elektroradiolog poprosi Cię o ściągnięcie spodni/spódnicy oraz butów. Zdjęcia wykonywane są w pozycji leżącej na brzuchu lub na plecach w zależności od zaleceń lekarza lub predyspozycji pacjenta. O sposobie ułożenia ciała informuje technik. Udziela on wszytskich potrzebnych wskazówek na każdym etapie badania. Po badaniu zostają przekazne informacje o terminie odbioru wyników badań.

Przygotowanie do badania

Jeśli podejrzewasz, że jesteś w ciąży, lub aktualnie się w niej znajdujesz koniecznie poinformuj o tym lekarza wydającego skierowanie oraz w dniu badania technika elektroradiologii, gdyż każde badanie z wykorzystaniem promieniowania jonizującego, u kobiet w ciąży mogą być wykonywane jedynie z poważnych wskazań zdrowotnych np. zagrożenie życia matki

Wyszukiwarka

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Badania
Lekarze
Placówka
Poradnie
Praca
Pliki do pobrania