ZDJĘCIE PALCA STOPY AP+ BOCZNE

Zdjęcie radiologiczne palca, jest jednym z podstawowych badań wykonywanych w procesie diagnostycznym. Jest to badanie szybkie (trwa ok 5min.), łatwo dostępne i nieinwazyjne a potrafi wnieść bardzo dużo informacji na temat stanu zdrowia pacjenta.

Wskazania do wykonania

Wykonywane w przypadku podejrzenia złamania.

Na czym polega badanie?

Przed wykonaniem zdjęcia technik elektroradiolog poprosi o skierowanie oraz weryfikację danych ze skierowania. Następnie wyda polecenie o przygotowaniu się do badania. Należy zdjąć buty oraz skarpetki, nogawki podwinąć do góry ponad staw skokowy. Zdjęcie przeprowadzone będzie w pozycji leżącej na plecach lub siedzącej. Noga strony badanej zgięta w stawie kolanowym, stopa płasko przylega do kasety. Kolejna projekcja wykonywana jest na boku strony badanej. Po przeprowadzoncyh procedurach technik informuje o dniu, w kórym wynik będzie gotowy do odbioru. Zaleca się aby z otrzymanym wynikiem udać się na konsultację do lekarza kierującego.

Przygotowanie do badania

Jeśli podejrzewasz, że jesteś w ciąży, lub aktualnie się w niej znajdujesz koniecznie poinformuj o tym lekarza wydającego skierowanie oraz w dniu badania technika elektroradiologii, gdyż każde badanie z wykorzystaniem promieniowania jonizującego, u kobiet w ciąży mogą być wykonywane jedynie z poważnych wskazań zdrowotnych np. zagrożenie życia matki

Wyszukiwarka

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Badania
Lekarze
Placówka
Poradnie
Praca
Pliki do pobrania