ZDJĘCIE KOŚCI UDOWEJ - 2 PROJEKCJE AP+BOK

Zdjęcie rentgenowskie kości udowej to nieinwazyjne i bezolesne badanie. Pozwala na ocene zmian, które zaszły w obrębie badanego obszaru. Trwa zaledwie kilka minut.

Wskazania do wykonania

Badanie to przeprowadzane jest w celu m.in. rozpoznania i oceny zmian pourazowych, wad rozwojowych, stanów zapalnych, jałowych martwic kości, kontroli po zabiegach operacyjnych, przy chorobach reumatologicznych i nowotworowych.

Na czym polega badanie?

Rtg uda to bezbolesne badanie na które nie jest potrzebne specjalne przygotowanie. Ważne jest aby na wizytę zabrać ze sobą skierowanie. W razie jego braku wizyta zostanie przełożona. Zdjęcie wykonywane jest w pozycji leżącej na wzak oraz na boku strony badanej. Pacjent proszony będzie o zdjęcie spodni/spódnicy oraz obuwia. Wszelkie metalowe elementy z obręu badanego obszaru należy zdjąć. Po zakończonej wizycie technik elektroradiologii przekarze Ci niezbędne informacje na temat odbioru wyników badań. W celu omówienia otrzymanych wyników badań umów się na wizytę do lekarza kierującego.

Przygotowanie do badania

Jeśli podejrzewasz, że jesteś w ciąży, lub aktualnie się w niej znajdujesz koniecznie poinformuj o tym lekarza wydającego skierowanie oraz w dniu badania technika elektroradiologii, gdyż każde badanie z wykorzystaniem promieniowania jonizującego, u kobiet w ciąży mogą być wykonywane jedynie z poważnych wskazań zdrowotnych np. zagrożenie życia matki

Wyszukiwarka

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Badania
Lekarze
Placówka
Poradnie
Praca
Pliki do pobrania