SPORTOWY

Masaż sportowy to nieodłączny element odnowy biologicznej, który jest wykorzystywany w profesjonalnych programach treningowych. Ponadto masaż sportowy pomaga zapobiegać kontuzjom, likwiduje skutki przetrenowania, rozgrzewa i relaksuje mięśnie oraz zapobiega zakwasom po ćwiczeniach.

Wskazania do wykonania

Masaż sportowy nie jest dla każdego. Powinny korzystać z niego jedynie osoby czynnie zajmujące się sportem, a więc uprawiające sport wyczynowy. Z niektórych rodzajów masażu mogą korzystać także sportowcy amatorzy (np. aby podnieść swoją sprawność czy zregenerować organizm). W przypadku osób uprawiających sport wyczynowy, niezależnie od dyscypliny sportu, korzystanie z masażu sportowego jest koniecznością wpisaną w plan treningowy.

Na czym polega badanie?

Masaż sportowy to rodzaj masażu, który jest przeznaczony szczególnie dla sportowców. Przypomina on masaż izometryczny , ponieważ pomaga w odbudowie i przyroście masy mięśniowej oraz siły mięśniowej, a ponadto redukuje tkankę tłuszczową znajdującą się pod skórą.

Przygotowanie do badania

Celem masazu sportowego jest przede wszystkim zmniejszenie stresu i napięcia,które moga gromadzić się w tkankach miękkich podczas ćwiczeń.Ta forma masażu słuzy do zwiększenia parametrow związanych z wytrzymałością ,ale także do zmniejszenia prawdopodobieństwa zmniejszenia kontuzji oraz skrócenia czasu regeneracji po ewentualnym urazie.

Wyszukiwarka

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Badania
Lekarze
Placówka
Poradnie
Praca
Pliki do pobrania