LASEROTERAPIA PUNKTOWA

Laseroterapia to metoda leczenia wykorzystywana w fizjoterapii polegajaca na naświetlaniu ciala pacjenta promieniami lasera. Podczas zabiegu energia lasera jest pochłaniana przez skore i wnika na dana głębokość stymulując niżej polożone tkanki. W wyniku tego dzialania w zależności od potrzeb możemy uzyskać u pacjenta nastepujące efekty terapeutyczne :biostymulacyjny,przeciwbolowy,przeciwzapalny,przeciwobrzękowy,rozluźniający.W fizjoterapii wykorzystuje sie lasery niskoenergetyczne(biostymulacyjne) i wysokoenergetyczne .

Wskazania do wykonania

dolegliwości bólowe, obrzęki, przykurcze, łokieć tenisisty, zmiany zwyrodnieniowe, rwa kulszowa, choroby o podlożu reumatycznym, stany pourazowe, blizny i rany pooperacyjne, zmiany kostne, owrzodzenie, odleżyny.

Na czym polega badanie?

Zaletą rehabilitacji punktowej jest możliwośc skierowania wiazki laserowej bezpośrtednio na punkt lub punkty ktore sa wazne w diagnozowanym schorzeniu. Rehabilitant może wtedy zadziałać bezpośrednio na punkty motoryczne, spustowe, akupunkturowe lub okolice malych struktur takich jak nerwy.

Przygotowanie do badania

Sam zabieg wymaga odslonięcia czesci ciala poddawanej ekspozycji.Pacjent przebywa w tym czasie w wygodnej pozycji . Brak działania termicznego sprawia że podczas zabiegu osoba rehabilitowana nic nie czuje. Nalezy bezwzględnie przestrzegać zasad związanych z uzytkowaniem okularów ochronnych zarowno przez pacjenta jak i terapeute.

Wyszukiwarka

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Badania
Lekarze
Placówka
Poradnie
Praca
Pliki do pobrania