LAMPA SOLLUX

Lampa Sollux to elektryczna lampa terapeutyczna ktora emituje promieniowanie podczerwone wykorzystywane w gabinetach fizjoterapii do przeprowadzaniu zabiegow cieploleczniczych i swiatloleczniczych. Promieniowanie dociera w gląb tkanek poprawiajac ukrwienie zmniejszając napięcie mięsni oraz lagodzac ból. Lampa wyposazona jest w filtry ze szkla niebieski i czerwony dobierany odpowiednio po przeprowadzonej analizie dolegliwości pacjenta.

Wskazania do wykonania

różnego rodzaju bóle: kręgosłupa, karku, bóle mięśniowe, rwa kulszowa i ramienna, lumbago, dyskopatia, stany zapalne stawów, krwiaki, przykurcze mięśniowe i stawowe, blizny oraz zrosty, półpasiec, zapalenie zatok szczekowych i nosowych.

Na czym polega badanie?

Zabiegu lampą sollux ma na celu rozgrzanie i przygotowanie tkanek i mięśni do dalszych zabiegów min.masażu. Dzięki swoim właściwościom rozgrzewa naświetlane miejsca, rozszerza naczynia krwionośne i poprawia krazenie.

Przygotowanie do badania

Podczas badania bierze się pod uwage nie tylko dane z przeprowadzonej analizy ale także subiektywne odczucia osoby ktora poddaje sie leczeniu. Odczuwalne cieplo powinno być przyjemne ale intensywne. Skóra musi być sucha nie pokryta żadnymi substancjami typu: kremy. Pojawiajace się podczas zabiegu pieczenie należy bezwzglednie zglosić . Pacjent podczas zabiegu jest w okularach ochronnych.

Wyszukiwarka

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Badania
Lekarze
Placówka
Poradnie
Praca
Pliki do pobrania