Elektrokoagulacja, to zabieg polegający na usuwaniu zmian na skórze przy użyciu prądu elektrycznego o wysokiej częstotliwości.
Zabieg ten stosowany jest zarówno w kosmetologii, jak i medycynie. W trakcie zabiegu eliminowane są m.in. włókniaki, prosaki, torbiele oraz brodawki, ale także często wykorzystywana jest do zamykania naczyń krwionośnych.
Wskazaniem do elektrokoagulacji są widoczne naczynka krwionośne. Polecana jest osobom, które próbowały już mniej radykalnych metod, gdzie problem estetyczny związany z charakterystycznym rumieńcem nie znika. Dodatkowo elektrokoagulacja usuwa brodawki łojotokowe i wirusowe, prosaki, żółtaki, naczyniaki gwiaździste, włókniaki, a nawet zaawansowane nadżerki.
Zabieg, polega na wykorzystaniu właściwości prądu o wysokiej częstotliwości, W przebiegu tej metody korzysta się z końcówek w różnych rozmiarach i kształtach, które dobiera się w zależności od usuwanych zmian.
Zmiany podgrzewa się do bardzo wysokiej temperatury, sięgającej nawet 200 stopni Celsjusza,
co powoduje denaturację białek znajdujących się w skórze.
W efekcie dochodzi do zniszczenia nieestetycznej narośli lub zamknięcia naczyń krwionośnych.
Ogólne zalecenia to unikanie ekspozycji na słońce oraz używania samoopalaczy przez 2 tygodnie przed zabiegiem, przez miesiąc przed datą elektrokoagulacji niewskazane jest wykonywanie procedur laserowych i peelingów chemicznych, a na 14 dni przed procedurą należy odstawić wszelkie preparaty i leki o działaniu światłouczulającym, również kremy z kwasami lub pochodnymi witaminy A.
Specjalmed
Wyszukiwarka